inne

Spektakl "Balladyna"

Teart Groteska w Krakowie (fot. S. Strama, www.groteska.pl)

"Praca nad tym przedstawieniem była dla mnie wielką przygodą. Miałam miesiąc na naukę pracy lalką, gdyż akcja spektaklu rozgrywała się na dwóch planach - żywym, gdzie aktor gra sobą i w świecie lalek. Cieszę się, że Bogdan Ciosek dał mi taką szansę i zagrałam i Balladynę (lalką), i Goplanę. Moja praca została uhonorowana Nagrodą ZASP za kreację aktorską na Festiwalu Lalki i Maski w Opolu 2005, oraz II Nagrodą na festiwalu "Dramaty Narodów" w Krakowie. Spektakl grany jest w Teatrze Groteska - jest to jedno z moich ukochanych miejsc w Krakowie". 

Kabaret "Entertain the Dragon"

(więcej na www.stawowy.pl)

"Jak Kraków to oczywiście... kabaret, koniecznie w piwnicy...
A zatem razem z Krzysiem Stawowym - aktorem Teatru Starego, napisaliśmy scenariusz programu kabaretowego, który wykonujemy po angielsku, każdego lata, co piątek, w piwnicy Cafe Moliere (przy ul. Szewskiej 4)... i mamy tłumy! Głównie obcokrajowców, ale nie tylko..." 

Kabaret "Oj Damy"

Aldona Jankowska i Ola Wolf (fot. Dominika Kurdziel)

"Ola Wolf to nie tylko szalona scenarzystka "Rozmów w Tłoku", ale też niezwykła odtwórczyni monologów i postaci w kabarecie, który tworzymy wspólnie od roku 2004. Rozumiemy się wpół słowa, śmieszą nas te same abstrakcyjne dowcipy. Gramy w caaaałej Polsce, a świat już o nas pyta! Nasz kabaret dostał nawet nagrodę Medial Prestige 2006. Myślę, że jesteśmy cholernie zabawne!!! ...i fajnie jest mieć TAKĄ Koleżankę!" 

Program "Bombonierka" w TVN7

"A tutaj ja w roli prowadzącej "Bombonierkę" - program promujący młode talenty kabaretowe... W życiu nie byłam tak dobrze uczesana!" 

"Niania", odc. 50 - "Fałszywe Zaręczyny"

(źródło: www.niania.onet.pl)

"Przygoda z serialem jest jeszcze prawie niezapisaną kartą w moim życiorysie... Maaarzę o roli bufetowej w tasiemcowym serialu, która mówi tylko "Dzień dobry", ale za to w każdym odcinku! Obiecuję, że opanuję rolę
w dowolnym języku..."
 

Etiuda reżyserska "W pudle"

"Michał Jaskulski zaszokował mnie propozycją tej roli - pokazał mi moją twarz, jakiej jeszcze nie znałam... Etiuda zdobyła Nagrodę Publiczności na przeglądzie filmowym Klaps - Turek 2005 i była prezentowana na Camerimage Film Festiwal 2004".

Praca z młodzieżą

"Nawet nie usiłuję zliczyć, ile to już lat pracuję z młodzieżą. Niektórzy z moich podopiecznych wiążą się ze sceną na całe życie, ale dla większości jest to podróż do wnętrza siebie...ważna! Praca nauczyciela nauczyła mnie ...słuchać, a nie tylko mówić. Dziękuję moim uczniom za wszystko, co mi przez te lata dali."